truskawka sułoszowa

Informacje o nas

    Gospodarstwo nasze znajduje się 30 kilometrów od Krakowa w stronę Olkusza w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego w korytarzu ekologicznym.
Gospodarujemy na 12 ha ziemi, z czego około, połowę zajmują truskawki.

    Corocznie około 1 ha przeznaczamy na matecznik gdzie oprócz tradycyjnych odmian truskawki testujemy nowe wchodzące na rynek odmiany. Truskawką zajmujemy się już 20 lat wówczas gdy triumfy święcił Dukat, następnie była: Kama, Redgauntlet, Kent, Elsanta, oraz Vega, Camarossa, Astra, Zanta, Senga, Thuriga, Maya, Bogota, Vicoda, Vikat.

    W chwili obecnej w uprawie mam: Honeoye, Ventana, Salut, Rosie, Merlin, Luna,Eros, Segal, Elkat, Darselect, Filon, Patrycja, Alfa Centauri, Pegasus, Florence, Pandora, Polka, Sympfoni.
     W prowadzonym obecnie mateczniku znajdują się sadzonki następujących odmian: Elsanta, Kent, Honeoye, Selvik, Panon.
    W doświadczeniach posiadamy dwie odmiany Jota oraz Perła.

    Jesteśmy nastawieni na późne odmiany truskawki wykorzystując przesunięcie terminu kwitnienia i dojrzewania w naszej okolicy nawet o dwa tygodnie w stosunku do najcieplejszych regionów kraju. Dodatkowo zastosowanie późnych odmian truskawki pozwala nam wydłużyć naturalny okres zbiorów.

     Od 2010 planujemy założyć 0,5 ha. plantacje z sadzonek frigo dla uprawy sterowanej. Sadzonki będą pochodziły z własnej chłodni. Uzyskamy wówczas wydłużenie okresu zbioru i oferty owoców truskawki dla naszych klientów

     Korzystając z programu modernizacji rolnictwa, zakupiliśmy w 2010 roku kilka specjalistycznych maszyn usprawniających produkcję truskawki. Są to między innymi rozdrabniacz bel słomy do wyścielanie międzyrzędzi, glebogryzarkę, opryskiwacz z dyfuzorami powietrza i podnośnik do palet do rok wcześniej zakupionego-ciągnika.


    Liczymy że te inwestycje nadadzą impuls rozwojowy naszemu gospodarstwu. W planach mamy kolejny wniosek dotyczący nawadniania oraz budowy budynku gospodarczego.

     Zapraszamy do współpracy oraz zapoznania się z naszą ofertą !

uprawa truskawek sadnet